Zadania egzaminacyjne mamy dla Was opisane w zakładce KURSY PRAWA JAZDY .

Natomiast w poniższym filmie pokazujemy jak wygląda egzamin na placu manewrowym.

Po zaliczeniu wszystkich zadań na placu, wyjeżdżamy na miasto, gdzie wiele nas może spotkać.

Zastanawialiście się za jakie zachowania Wasz egzamin zostanie przerwany? Oczywiście są to zachowania zagrażające bezpośrednio życiu i zdrowiu uczestników ruchu drogowego, ale co to znaczy…

Po pierwsze spowodowanie kolizji lub wypadku drogowego lub zachowanie się w sposób mogący skutkować kolizją lub wypadkiem.

Po drugie, równie istotne, ominięcie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Kolejne to wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

To co ważne i zmieniło się w przepisach to nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu ale równiej w jego obrębie.

Następne ważne punkty to niezastosowanie się do sygnałów świetlnych ale również zignorowanie poleceń osoby kierującej ruchem.

Niezastosowanie się do znaków „stop”, „zakaz wjazdu…”, „zakaz skrętu w lewo”, „zakaz skrętu w prawo”, „nakaz jazdy…”, „wskazujących dozwolone kierunki jazdy z pasa ruchu”, „linia podwójna ciągła” oraz „zakaz ruchu”

Kolejny rażący błąd, skutkujący końcem egzaminu to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu: na skrzyżowaniu, pojazdom szynowym, rowerzystom, podczas zmiany pasa ruchu, podczas włączania się do ruchu, podczas cofania.

Pamiętajcie też, że nie możemy naruszać zakazu zawracania.

Nieupewnienie się o możliwości wyprzedzania lub wyprzedzanie niewłaściwą stroną oraz naruszenie zakazu wyprzedzania na przejazdach rowerowych i bezpośrednio przed nimi. Przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakrętach oznaczanych znakami ostrzegawczymi. Na skrzyżowaniach, na przejazdach tramwajowych i bezpośrednio przed nimi oraz , na przejazdach kolejowych i bezpośrednio przed nimi.

Przekraczanie dopuszczalnej prędkość o więcej niż 20 km/h.

Zbliżamy się do końca listy, gdzie mamy spowodowanie znacznego utrudnienia ruchu drogowego z powodu utraty panowania nad pojazdem.

I ostatni punkt to nieupewnienie się przed wjazdem na przejazd kolejowy czy nie zbliża się pojazd szynowy.

Pamiętajcie, że niezależnie w trakcie której części egzaminu jesteście czy na placu czy na mieście, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Prawo jazdy kat. A jazdy doszkalające motocyklem, nauka jazdy kat. A