Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Co nowego od 1 stycznia 2024r.

1. Egzaminator nie będzie informował o błędach
Egzaminator nie będzie informował o każdym błędzie popełnionym przez osobę egzaminowaną w trakcie jazdy. Informacje o błędach zostaną przez niego przekazane na koniec egzaminu.

2. Nagrania z egzaminu
Nagranie z egzaminu osoby egzaminowane będą mogły obejrzeć na miejscu w wyznaczonym pomieszczeniu w WORD. Przyspieszy i ułatwi to składanie odwołań do komisji egzaminacyjnej w celu ponownego rozpatrzenia wyniku egzaminu.

3. Aplikacja mObywatel
Osoby zdające będą mogły również wylegitymować się za pośrednictwem aplikacji mObywatel. Dotychczas potwierdzenie tożsamości następowało na podstawie dowodu osobistego, paszportu lub karty pobytu.

4. Zmiany dla przyszłych motocyklistów
– Strój motocyklowy – egzamin może zostać zakończony w przypadku nieprawidłowego sposobu wykorzystania stroju przez osobę zdającą.
Wymagany jest pełne wykorzystanie stroju motocyklowego:
kask, buty na płaskiej podeszwie, spodnie z długimi nogawkami, kurtka z długim rękawem, rękawice zakrywające dłonie oraz ochraniacze na kolana i łokcie.
– Egzaminator jako pasażer w pojeździe- egzaminator nie będzie mógł samodzielnie prowadzić pojazdu, który jedzie za osobą zdającą. W pojeździe egzaminacyjnym będą się znajdowały dwie osoby, a egzaminator będzie wyłącznie pasażerem.